در سال های گذشته بسیاری از مردم کشورمان تلاش کرده اند تا از طریق روش های مختلف، شرایط لازم را برای مهاجرت فراهم سازند. همان طور که می دانید، بسیاری از مردم کشورمان به دلیل ناموفق بودن در شغل خود و همچنین وضعیت نامطلوب اقتصادی، تصمیم به مهاجرت می گیرند. قطعا این دسته از افراد باید گزینه مناسبی را انتخاب کنند تا آینده آنها نیز تضمین شود. در این بین کشور بلغارستان به عنوان یکی از گزینه های مطلوب در سال های گذشته شناخته شده است. بلغارستان با داشتن ویژگی های مناسب و همچنین شرایط ایده آل، به عنوان اولویت بسیاری از مردم مختلف جهان از جمله ایرانیان، برای مهاجرت به شمار می رود. در همین راستا امروزه یکی از مقاصد پرطرفدار بسیاری از مهاجرین ایرانی، بلغارستان می باشد.

در سال های گذشته مراکز و مجموعه های توریستی زیادی در همین راستا احداث شده اند که شرایط لازم را برای مهاجرت به بلغارستان فراهم می سازند. همان طور که می دانید، کشور بلغارستان برای ورود مهاجرین قوانینی را در نظر گرفته است. علاوه بر این، مسائل مختلفی وجود دارند که نیاز است از سوی متقاضیان مورد بررسی قرار بگیرد. بنابراین اگر کشور بلغارستان در میان گزینه های مدنظر شما برای مهاجرت می باشد، نیاز است تا قبل از تصمیم گیری تحقیق و بررسی های لازم را در خصوص این کشور انجام داده و تا آنجا که می توانید اطلاعات خود را به روز کنید تا گزینه فوق العاده تری را برای مهاجرت خود انتخاب کنید.

آشنایی با ویژگی های کلی برای زندگی در بلغارستان

آشنایی با ویژگی های کلی برای زندگی در بلغارستان

یکی از اصلی ترین مسائلی که نیاز است تا متقاضیان اطلاعات مفیدی را در رابطه با آن به دست بیاورند، ویژگی های کلی یک کشور می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به بلغارستان را دارند، باید حتما آشنایی لازم را با ویژگی های کلی این کشور داشته باشد. در این صورت شما می توانید به مقایسه کلی کشور ها نیز بپردازید.

بلغارستان به عنوان یکی از کشور های شبه جزیره بالکان به شمار می رود که از جمعیت 6.7 میلیون نفری بهره مند است. این کشور از قسمت جنوب با یونان و ترکیه، از شرق با دریای سیاه، از غرب با صربستان و مقدونیه و از شمال با رومانی هم مرز است. نوع حکومت این کشور دموکراسی پارلمانی است. دین رسمی بلغارستانی ها ارتدوکس بوده و همچنین کمتر از ده درصد مردم این کشور مسلمان هستند.

به طور کلی یکی از بهترین ویژگی های کشور بلغارستان، وجود نیروی کار تحصیل کرده در آن می باشد. همچنین کشور بلغارستان کمترین میزان مالیات در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی را دریافت می کند.

لازم به ذکر است که برای راه اندازی کسب و کار و همچنین هزینه های عملیاتی مربوط به کسب و کار در بلغارستان، نیاز به سرمایه اندکی می باشد. وجود مراکز علمی ارزشمند و همچنین بانکداری امن و موقعیت جغرافیایی مناسب از دیگر ویژگی های اصلی این کشور است. توجه داشته باشید که با اخذ تابعیت این کشور، شرایط سفر شما به کشور های مختلف جهان نیز آسان می شود.

شرایط زندگی در بلغارستان چگونه است؟

شرایط زندگی در بلغارستان چگونه است؟

به طور کلی کشور بلغارستان طبق گفته بانک مرکزی جهانی به عنوان یکی از کشور های نسبتا پر درآمد شناخته می شود. سطح کیفیت زندگی در این کشور مطلوب است. پیشرفت های گسترده ای در دهه های گذشته در کشور بلغارستان رخ داده است که همین مسئله موجب علاقه مندی مهاجرین شده است. میزان درآمد مناسب در کنار نرخ بیکاری مطلوب از جمله مواردی هستند که شرایط زندگی در این کشور را آسان می کنند. همچنین تاریخ این کشور دیرینه بوده و از آب و هوای مناسبی در سراسر خود بهره مند است. همین مسئله موجب شده تا بلغارستان گزینه مطلوبی به شمار برود. توجه داشته باشید که بیشترین میزان حقوق در این کشور به افراد فعال در رشته های معماری و مدیریت تعلق می گیرد.

انواع شیوه‌های اقامت برای زندگی در بلغارستان

انواع شیوه‌های اقامت برای زندگی در بلغارستان

نیاز است که بدانید، برای مهاجرت به بلغارستان، نیاز است تا شیوه های مختلف مهاجرت را مورد بررسی قرار دهید. این موضوع باعث می شود تا روند مهاجرت از سوی شما به شکل بهتری انجام بگیرد.

مهاجرت به بلغارستان از طریق کار

یکی از بهترین روش های مهاجرت به بلغارستان از طریق کار می باشد. نیاز است که بدانید، برای مهاجرت از این طریق نیاز است تا حتما تسلط کافی به زبان بلغاری یا انگلیسی را داشته باشید. در این صورت شانس شما برای استخدام بیشتر است.

مهاجرت به بلغارستان از طریق تحصیل

در بلغارستان مراکز علمی فوق العاده ای وجود دارند که می توانند محل مناسبی برای تحصیل شما باشند. البته برای تحصیل در دانشگاه های این کشور نیز باید از مدرک زبان بهره مند باشید. در صورتی که از مدرک زبان برخوردار نیستید، مراکز علمی این کشور دوره هایی را که مربوط به آموزش زبان می شوند، برای شما برگزار خواهند کرد. توجه داشته باشید که با مهاجرت تحصیلی می توانید اقامت این کشور را در آینده به دست آورید.

مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری

اگر از تمکن مالی لازم برای مهاجرت به بلغارستان بهره مند هستید، شرایط فوق العاده ای برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری فراهم شده است. نیاز است که بدانید، کشور بلغارستان برای این دسته از افراد، ویزای بلندمدت را صادر خواهد کرد. علاوه بر این موضوع رفت و آمد شما با اخذ این ویزا بسیار راحت خواهد بود. همچنین شما می توانید با دریافت ویزا سرمایه گذاری بلغارستان، پس از 5 سال از اقامت قانونی در این کشور بهره مند شوید. توجه داشته باشید که مهاجرت از این طریق نیاز به مدرک زبان ندارد.

مهاجرت به بلغارستان از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به بلغارستان، استفاده از روش ازدواج با یک فرد بلغاری است. توجه داشته باشید که در این روش کشور بلغارستان به تصمیم گیری می پردازد. در صورتی که ازدواج سوری رخ دهد، به هیچ وجه مهاجرت شما به این کشور مورد تایید قرار نمی گیرد. لازم به ذکر است که این روش تحقیقات گسترده ای را در این زمینه انجام می دهد. همچنین از مدت ازدواج شما باید حداقل سه سال گذشته باشد تا اقامت به شما ارائه گردد.

مهاجرت به بلغارستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

بسیاری از مردم مختلف کشور ایران برای اخذ تابعیت کشور بلغارستان، اقدام به فرزند آوری در این کشور می کنند. نظام حقوقی این کشور به ارائه تابعیت از طریق خون و نسبی می پردازد. این مسئله بدین معناست در صورت تولید هر فرزند در بلغارستان، آن فرد تابعیت این کشور را به دست می آورد.

مهاجرت به بلغارستان از طریق پناهندگی

یکی از روش های پر ریسک و همچنین خطرناک، مهاجرت به بلغارستان از روش پناهندگی است. نیاز است که بدانید، این نوع اقامت از شرایط بسیار پیچیده ای بهره مند است. به همین دلیل نیز بسیاری از مراکز توریستی به ارائه خدمات مربوط به آن نمی پردازند. توجه داشته باشید که کشور بلغارستان قوانین خاص و پیچیده ای را برای مهاجرت از این طریق در نظر گرفته است. با وجود تمامی موارد ذکر شده معمولا این روش مهاجرتی پیشنهاد نمی شود.

مهاجرت به بلغارستان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

بسیاری از افراد که در عرصه های هنری تاثیرات مثبتی را داشته اند، به وسیله اعتبار و سابقه خود از اقامت کشور های مختلف بهره مند می شوند. در واقع این افراد با در نظر گرفتن قوانین کشور ها اقدام به مهاجرت خود می کنند. تنها چندین کشور وجود دارند که روش مخصوصی را برای مهاجرت هنرمندان در نظر گرفته اند. در این بین کشور بلغارستان روش مشخصی را برای مهاجرت هنرمندان تعیین نکرده است.

بهترین شهرها برای زندگی در بلغارستان

بهترین شهرها برای زندگی در بلغارستان

یکی دیگر از موضوعاتی که نیاز است تا در حین مهاجرت به بلغارستان بررسی کنید، شهر های ایده آل این کشور است. قطعا بهترین شهر بلغارستان برای فعالیت های اقتصادی، صوفیه است. این شهر چندین بار جایزه های مختلفی را در عرصه جهانی دریافت کرده است. بسیاری از مردم جهان صوفیه را به عنوان مناسب ترین شهر برای راه اندازی کسب و کار های گوناگون معرفی می کنند. بسیاری از مردم مختلف جهان صوفیه را به عنوان یکی از پایتخت های فرهنگی حوزه اروپا معرفی می کنند. لازم به ذکر است که تجارت های گسترده ای در این شهر انجام می شود و همچنین صوفیه محل قرارگیری اداره جات و مکان های تجاری بسیار زیادی است. تمامی این موارد در افزایش اعتبار صوفیه نقش مستقیمی را داشته است. بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری در بلغارستان، صوفیه را انتخاب می کنند.

شهر وارنا نیز از جمله شهر های فوق العاده برای زندگی در بلغارستان است. اکثریت متقاضیان مهاجرت به بلغارستان، وارنا را به دلیل موقعیت جغرافیایی آن برای زندگی انتخاب می کنند. این شهر در مجاورت دریای سیاه قرار دارد. به همین دلیل آب و هوای وارنا و بازار های اقتصادی فوق العاده را برای خود ایجاد کرده است. در حال حاضر وارنا به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای سکونت به شمار می رود. شهر بورگاس نیز به عنوان یک شهر صنعتی در بلغارستان به شمار می رود که مشاغل زیادی در آن به فعالیت می پردازند. لازم به ذکر است که بورگاس نیز در مجاورت دریای سیاه قرار گرفته است.

آیا بلغارستان برای تحصیل، کشور مناسبی است؟

آیا بلغارستان برای تحصیل، کشور مناسبی است؟

یکی دیگر از ویژگی های اصلی کشور بلغارستان، تحصیل در این کشور است. نیاز است که بدانید، سالانه بخش زیادی از مردم کشور های مختلف جهان به منظور تحصیل در بلغارستان وارد این کشور می شود. سطح آموزشی فوق العاده این کشور، موجب شده تا افراد زیادی علاقه مند به حضور در بلغارستان شوند. نیاز است که بدانید، طی توافقنامه ای، کشور بلغارستان به دانشجویانی که از تابعیت کشور های اروپایی بهره مند هستند، بورسیه تحصیلی ارائه خواهد کرد. این مسئله برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا امکان پذیر نیست. بنابراین ایرانیان برای تحصیل در دانشگاه های بلغارستان باید هزینه جداگانه بپردازند. شهریه معمولی در دانشگاه های این کشور معمولا 300 الی 11 هزار دلار در طول سال بوده که وابسته به رشته شما نیز می باشد. همچنین علاوه بر موارد ذکر شده شما باید به پرداخت هزینه های شخصی خود نیز بپردازید. با این وجود داشتن منبع مالی مناسب برای تحصیل در این کشور بسیار مهم است.

لازم به ذکر است که در بلغارستان بیش از 51 دانشگاه معتبر در سطح بین المللی وجود دارند که نشان از اعتبار آموزش این کشور است. دانشگاه صوفیه یکی از این موارد است که در سال 1888 تاسیس شده و به آموزش رشته های مختلفی نیز می پردازد.

هزینه‌های زندگی در بلغارستان

هزینه‌های زندگی در بلغارستان

نیاز است که بدانید، گزارشگران بسیار زیادی بیش از 13 هزار گزارش مختلف در رابطه با هزینه های زندگی در بلغارستان ارائه کرده اند. قطعا متقاضیان مهاجرت به بلغارستان باید از برخی هزینه های مربوط به زندگی در این کشور آگاه باشند. با توجه به آمار های به دست آمده، هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در بلغارستان مبلغی نزدیک به 2030 یورو می باشد. این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره خانه است. لازم به ذکر است که این هزینه مربوط به یک ماه از زندگی هر فرد است.

هزینه برخی از مواد غذایی مانند یک کیلو شیر، 1.58یورو، برنج یک کیلویی 1.98 یورو، 12 عدد تخم و مرغ 2.99 یورو، یک کیلو سینه مرغ 6.6 یورو می باشد. توجه داشته باشید که هزینه مواد غذایی ممکن است با توجه به محل سکونت شما تغییر کند. لازم به ذکر است که هزینه های مربوط به زندگی در این کشور بسیار مناسب می باشد. بدین ترتیب می توان به کشور بلغارستان از جهت هزینه زندگی نمره مطلوبی را داد.

مزایای زندگی در بلغارستان چیست؟

مزایای زندگی در بلغارستان چیست؟

یکی از موضوعاتی که موجب افزایش متقاضیان مهاجرت به بلغارستان شده است، مزایای مربوط به زندگی در بلغارستان است. اولین مزیت زندگی در این کشور، تسلط اکثریت بلغاری ها به زبان انگلستانی است. این مسئله بدین معناست که اگر به انگلیسی تسلط دارید، مشکلی بابت زندگی در بلغارستان نخواهید داشت. یکی دیگر از ویژگی های مردم بلغارستان، ارزش دادن به کسب و کار های کوچک و محلی است. به همین دلیل نیز این کشور توانسته است رشد اقتصادی مناسبی را داشته باشد. همچنین صاحب خانه شدن در بلغارستان به دلیل قیمت های منصفانه راحت تر از سایر کشور ها می باشد.

توجه داشته باشید که در صورت دریافت اقامت دائم بلغارستان، می توانید به کشور های حوزه شنگن بدون دریافت ویزا سفر کنید. همچنین افتتاح حساب در هر یک از کشور های اروپایی و برخورداری از مزیت های مختلف تحصیلی از دیگر ویژگی های اقامت بلغارستان به شمار می رود.

معایب و مشکلات زندگی در بلغارستان چیست؟

معایب و مشکلات زندگی در بلغارستان چیست؟

یکی از معایب اصلی کشور بلغارستان را هنگامی متوجه خواهید شد، که دچار بیماری شوید. نیاز است که بدانید نظام پزشکی این کشور از ایرادات مختلفی بهره مند می باشد. همین مسئله نیز موجب شده است تا متقاضیان برای یک معاینه ساعت ها منتظر باشند. در همین راستا بسیاری از مردم این کشور نیز رضایت لازم را از سیستم پزشکی کشور بلغارستان ندارند. با این وجود یکی از مشکلات زندگی در این کشور، مسئله مشکل در نظام پزشکی است. سقوط برخی از صنایع نیز موجب شد تا بخش زیادی از مردم بلغارستان وارد کشور های دیگر شوند. همچنین بسیاری از مردم این کشور با سقوط صنایع بیکار شدند و این موضوع زمینه ساز فروپاشی صنایع در بلغارستان شد. با این وجود برخی از صنایع توانسته اند قدرت اولیه خود را به دست بیاورند.

نکات جالب درباره زندگی در بلغارستان

نکات جالب درباره زندگی در بلغارستان

نکات حیرت انگیزی در رابطه با کشور بلغارستان وجود دارد که برای بسیار از افراد جذاب است. اولین نکته در رابطه با این کشور، این موضوع بوده که بیش از یک سوم بلغارستان را جنگل ها تشکیل می دهند. همچنین این کشور به سرزمین کوه ها نیز مشهور است. شاید برای شما جالب باشد، اما سوغات اصلی بلغاری ها، اسانس گل رز و روغن گل رز می باشد. بخش مهمی از صادرات بلغاری ها اسانس گل رز است. نیاز است که بدانید، ارتش بلغارستان در طول جنگ های مختلف یکبار هم تن به شکست نداده است. همچنین قدیمی ترین گنجینه های طلا در شهر وارنا بلغارستان کشف شده است. بسیاری از افراد معتقد هستند که بلغارستان قدیمی ترین کشور اروپایی بوده که نام آن از تاسیس تغییر نیافته است. همچنین لذیذ ترین پنیر ها را تنها می توانید در بلغارستان پیدا کنید که طرفداران بسیار زیادی را دارند.

اخذ اقامت و تابعیت بلغارستان

اخذ اقامت و تابعیت بلغارستان

همان طور که گفته شد، شش روش مختلف برای مهاجرت به بلغارستان وجود دارد که انتخاب آن ها توسط شما انجام می شود. در واقع شرایط شما تاثیر مستقیمی را در روش انتخاب شده از سوی شما خواهد داشت. اگر از سن کمتری بهره مند هستید، قطعا ویزای تحصیلی مناسب شما خواهد بود. توجه داشته باشید که پس از دریافت ویزای موردنظر خود، در صورتی که 5 سال متوالی در کشور بلغارستان حضور داشته باشید، اقامت این کشور به شما اعطا می گردد. در واقع پس از گذشت این پنج سال، اولین شرط لازم را برای دریافت تابعیت بلغارستان به دست خواهید آورد. پس از آن شما می توانید با رعایت دیگر قوانین این کشور برای ارائه اقامت دائم، به دریافت تابعیت بپردازید.

مزایای تبدیل اقامت به تابعیت در بلغارستان

با دریافت اقامت دائم کشور بلغارستان مزایای بسیار زیادی وجود خواهند داشت که می توانید از آن ها استفاده کنید. هدف بسیاری بسیاری از افراد از مهاجرت به بلغارستان، برخورداری از مزایای اقامت در این کشور می باشد. برای مثال شما می توانید به تحصیل رایگان در کشور های اروپایی مختلف بپردازید و از بهترین بورسیه های تحصیلی در معتبرترین دانشگاه ها بهره مند شوید. همچنین برخورداری از امکانات رفاهی، بهداشتی و درمانی کاملا رایگان از دیگر مزیت های تبدیل اقامت به تابعیت می باشد. لازم به ذکر است که اخذ اقامت دائم، امکان فعالیت در سایر کشور های اروپایی و همچنین ثبت شرکت از سوی شما وجود خواهد داشت. سفر به تمامی کشور های حوزه شنگن نیز از دیگر مزایای اصلی دریافت تابعیت بلغارستان است.

ثبت شرکت جهت اقامت در بلغارستان

همان طور که گفته شد، یکی از روش های مهاجرت به بلغارستان، سرمایه گذاری در این کشور است. در واقع شما می توانید با ثبت شرکت و راه اندازی مجموعه تخصصی خود، به اخذ تابعیت بلغارستان بپردازید. توجه داشته باشید که اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور از مزایای بیشتری بهره مند می باشد. به همین دلیل نیز این روش مهاجرتی از سوی بخش زیادی از مهاجرین مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه کشور بلغارستان قوانین مختلفی را برای ثبت شرکت تعیین کرده است، اما مجموعه های مهاجرتی در این زمینه کمک های بسیار زیادی را به شما خواهند کرد. بنابراین شما می توانید از این طریق نیز وارد کشور بلغارستان شوید و پس از گذشت مدت زمان 5 سال از تابعیت این کشور بهره مند شوید.

آیا بلغارستان کشور مناسبی برای اخذ اقامت است؟

آیا بلغارستان کشور مناسبی برای اخذ اقامت است؟

با توجه به تمامی موارد ذکر شده، مهاجرت به بلغارستان می تواند روش مناسبی برای رسیدن به اهداف مختلف باشد. همان طور که گفته شد، کشور بلغارستان در سال های اخیر توانسته است از پیشرفت های اقتصادی مناسبی بهره مند شود. به همین منظور این مسئله زمینه ساز حضور بسیاری از مهاجرین در کشور بلغارستان شده است. بنابراین می توان بلغارستان را به عنوان کشور مناسبی برای اخذ اقامت معرفی نمود. توجه داشته باشید که این کشور در سال های اخیر توانسته است ارتباطات بسیار خوبی را با سایر کشور های اتحادیه اروپا نیز داشته باشد. موقعیت جغرافیایی ایده آل و شرایط فوق العاده آن برای تحصیل و زندگی از جمله مواردی هستند که می توانند موجب شوند تا بلغارستان به عنوان گزینه ایده آلی برای سفر شناخته شود.

سخن پایانی برای مهاجرت به بلغارستان

در سال های گذشته بخش زیادی از مردم کشور ایران تصمیم به مهاجرت گرفته اند. همان طور که می دانید مهاجرت به بلغارستان به عنوان یکی از دغدغه های برخی از افراد به شمار می رود. این دسته از متقاضیان نیاز است تا قبل از هر چیزی به بررسی صفر تا صد روش های مهاجرت به این کشور و شرایط آن بپردازند. پس از این موضوع نیز باید یک مجموعه مهاجرتی معتبر را انتخاب کنند تا بتوانند امور مهاجرتی خود را به بهترین شکل انجام دهند. توجه داشته این مراکز به دلیل آشنایی بیشتر با قوانین کشور بلغارستان، می توانند بهترین روش را برای مهاجرت شما در این کشور انتخاب کنند. با این وجود شما می توانید با انتخاب یک مرکز مطمئن در این عرصه، به انجام صفر تا صد مهاجرت خود به کشور بلغارستان بپردازید.