قطر در جنوب غربی قاره آسیا در منطقه خاورمیانه، در شرق شبه‌جزیره عربستان و در بخش جنوبی خلیج فارس واقع شده است. پایتخت آن، شهر دوحه می باشد و زبان رسمی برای مردم و ساکنین واقع در این کشور عربی و و زبان دوم آنها انگلیسی می باشد. واحد پول آنها ریال قطر است. قطر با کشورهای ایران، عراق، کویت، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، بحرین همسایه و هم مرز است. دین رسمی این کشور اسلام می باشد و اکثریت ساکنین آن را مسلمانان تشکیل می دهند. از ثروتمند ترین کشورها از نظر وجود مقدار قابل توجهی نفت، ذخایر، سیستم های زیر ساختی عالی و سیاست های به کار گرفته شده جهت دسترسی به بازارهای آزاد اقتصادی می باشد. کشور قطر از اعضای سازمان تجارت جهانی (WTO ) می باشد، دیگر سازمان های مالی در قطر بانک هایی با ساختار پیچیده و کامل را به سرمایه گذاران پیشنهاد می کنند. در سال های اخیر اقتصاد قطر رشد 10 درصدی قابل توجهی داشته است، قانون13 سرمایه گذاران خارجی در سال 2000 نقش مهمی در تحریک رشد اقتصادی ایفا کرد. چرا که این قانون مجوز 100% فعالیت در بخش های کشاورزی، تولید، سلامت، آموزش و گردشگری را به سرمایه داران داد، همچنین این قانون انگیزه های قابل توجهی مانند: آزادی در بازگشت تمام سود به کشور مادری، را در افراد ایجاد کرد. در ادامه مطلب به انواع ویزا هایی که به شما این امکان را می دهد که وارد خاک کشور قطر شوید اشاره خواهیم کرد.

معرفی انواع ویزای قطر

ویزای تجاری قطر

در صورتی که قصد همکاری با یکی از کمپانی‌های قطر را دارید، باید برای ویزای تجاری قطر درخواست دهید.

ویزای کار قطر

در صورتی که به مدت ۲ سال باید در یکی از کمپانی‌های قطر کار کنید، می‌توانید برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنید. مشابه با ویزای تجاری قطر، تمام مراحل دریافت این ویزا نیز به عهده کمپانی قطری خواهد بود. (قبل از ورود به قطر با استفاده از این ویزا، حتماً باید در تست جهانی سلامت شرکت کنید!)

ویزای بازدید از خانواده قطر

یکی دیگر از انواع ویزای قطر ، ویزای بازدید است. این نوع ویزا تنها به کسی تعلق می‌گیرد که یکی از بستگان درجه یکشان در قطر زندگی می‌کند و توانایی حمایت مالی از وی را دارد. با استفاده از این ویزا می‌توانید به مدت ۶ ماه در خاک قطر اقامت داشته باشید.

ویزای خانوادگی قطر

مهم‌ترین نکته‌ای که در رابطه با این ویزا وجود دارد، این است که ویزای خانوادگی قطر هیچ‌گونه تاریخ انقضایی ندارد. بنابراین افرادی که برای کار به قطر مهاجرت کرده‌اند، می‌توانند با استفاده از این نوع ویزا تمام اعضای خانواده‌شان را نیز به قطر ببرند.

ویزای اقامت دائم قطر

در صورتی که شما شهروند GCC باشید، می‌توانید برای ویزای اقامت دائم قطر درخواست دهید. کشورهایی که در حال حاضر عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند عبارت‌اند از :

عربستان سعودی

بحرین

امارات متحده عربی

قطر

عمان

کویت

ویزای توریستی قطر

ویزای توریستی قطر به دو دسته تقسیم می‌شود. ویزای توریستی قطر بلند مدت (۳ ماه اقامت در خاک قطر) و ویزای توریستی قطر کوتاه مدت (۲ هفته اقامت در خاک قطر). برای اخذ این نوع ویزا نیازی به طی کردن مراحل اداری نیست، چرا که در فرودگاه برای گردشگران صادر می‌شود.

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در قطر

 ما توصیه میکنیم، افرادی وارد پروسه ثبت شرکت در قطر شوند که قصد فعالیت اقتصادی در این کشور را داشته باشند. ثبت شرکت در قطر دارای مزایای بسیار زیادی می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در قطر ، همگی امکان پذیر می باشد.

ثبت شرکت در قطراقامت و ثبت شرکت در خارج از کشور: ثبت شرکت در کشور های مختلف یکی از راه حل های اخذ اقامت و مهاجرت به آن کشور محسوب می شود.گاهی شما برای مهاجرت به یک کشور مثلا اروپایی باید اقدام به سرمایه گذاری نمائید ولی ممکن است با هزینه بسیار پایین تر و صرف زمان کمتر از طریق ثبت شرکت بتوانید برای خود و اعضای خانواده خود اقامت یک کشور را اخذ نمائید.

در یکم فوریه سال 2010، قانون و مقررات مربوط به سرمایه گذاری های خارجی در بخش های اقتصادی در خصوص اشخاص غیر قطری اصلاح گردید. قانون 1 سرمایه گذاری در سال 2010 به سرمایه گذاران خارجی مجوز 100 درصد مالکیت در بخش های تجاری مانند: استفاده از خدمات مشاوره ای، فناوری اطلاعات (IT)، خدمات مربوط به ورزش، فرهنگ و سرگرمی را داد. کشور قطر مزایایی برای فعالیت در بخش های اقتصادی مانند فعالیت های اقتصادی با کیفیت بسیار بالا، فعالیت های زیرساختی و ارائه خدمات با بالاترین سطح استاندارد بین المللی، تسهیل در بهره برداری با بهترین کیفیت و خدمات ویژه ای را در اختیار افراد قرار می دهد.

از دیگر مزایای ثبت شرکت در قطرعبارتند از :

پرداخت هیچگونه مالیات بر درآمد یا کسری های قابل پرداخت به تامین اجتماعی در خصوص اخذ دستمزد و یا حقوق

پرداخت هیچگونه مالیات برای امر صادرات و واردات و یا پرداخت مالیات 5 درصدی.

به سرمایه گذاران خارجی مجوز کامل برگشت سود و سرمایه در خارج از کشور به ارز خارجی را می دهد.

مالیات بر همکاری های خارجی شرکت ها 10 درصد می باشد. ( با توجه به قانون تصویب شده در 1 ژانویه 2010 ).

فعالیت های زیر ساختی در حال توسعه

هنر ایجاد فعالیت های زیر ساختی مانند ارتباطات از راه دور

نمایشگاه های بین المللی عالی و سالن های کنفرانس بسیار زیبا

ایجاد اداره ها و مکان های اقامتی با کیفیت بسیار عالی

نیروی کار ارزان و فرایند استخدام بسیار راحت

وجود هتل، بیمارستان های مجلل، مدارس و مراکز خرید

دولت قطر در ترفیع فعالیت های اقتصادی بسیار موفق بوده است و انگیزه های سرمایه گذاری در بخش های زیرساختی، بانکداری، بیمه، سیاست و پایداری اجتماعی را در افراد ایجاد کرده است. همچنین این کشور محیطی بسیار عالی برای شروع فعالیت های تجاری در افراد ایجاد کرده است.

برای شرکت هایی که قصد حضور بازرگانی در قطر را دارند، گزینه های انتخابی بسیاری مانند تاسیس شرکت با مسئولیت محدود (LLC) در نظر گرفته شده است، وجود یک یا چند شریک ملی، کسانی که مقدار سرمایه آنان نبایستی کمتر از 51 در صد باشد برای تاسیس این شرکت الزامی می باشد. توجه داشته باشید که نیازی نیست که سود حاصل از شراکت به صورت یکسان منعکس شود. لذا سرمایه گذارن خارجی که قصد راه اندازی تجارت در قطر را دارند میبایست در شورای KMD که برای راه حل های خاص طراحی شده است و کمک بسیاری در راه اندازی تجارت در کمتر از یک ماه به افراد می کند شرکت کنند.

راه حل های شورای KMD در خصوص همکاری با سرمایه داران محلی و شرکا و مشخصات شرکت های خارجی که به این خدمات نیاز دارند می باشد.

به طور کلی تمام گواهی ها توسط وزیر تجارت صادر می گردد. اگرچه گواهی صادر شده برای برخی از گروه ها به تایید وزیران خاص و یا دیگر مقامات نیاز دارد و ویزا آتلانتیس افتخار همکاری مستقیم با وزارت تجارت قطر را دارا میباشد.