ثبت شرکت در اتحادیه اروپا

ثبت نمایندگی تجاری یا اخذ اقامت از طریق تایید شرکت در اتحادیه اروپا، منجر به اخذ اقامت (البته در بعضی از کشورهای اروپا )  و اجازه انجام فعالیت تجاری شده و مزایای فوق العاده‌ای به همراه دارد.

با ثبت شرکت با امکاناتی چون هزینه‌های پایین کسب و کار، و همچنین پروسه کوتاه برای ثبت و تاسیس، محبوبیت قابل توجهی بین سرمایه گذاران خارجی داشته و شرایط خاصی مانند دسترسی به بازار بین المللی  آزاد ، امکان افتتاح حساب بانکی و بهره مندی از کد سوییفت ، امکان راحت گشایش ال-سی و به دنبال آن اخد کردیت کارت  را در اختیار شما  قرار می‌دهد.

پروسه کاری بین بین 3 الی 6 ماه زمان برده و هزینه‌ی 5000 یورو می‌باشد.

 

قطعا شما هم می دانید که راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور های متفاوت وجود دارد. یکی از این راه ها ثبت شرکت است. در این مقاله تصمیم گرفتیم راجع به ثبت شرکت در اروپا با شما صحبت کنیم و برایتان توضیح دهیم که اگر می خواهید در کشورهای اروپایی شرکت داشته باشید، باید چه اقداماتی را به انجام برسانید. با ما همراه باشید تا در این باره توضیحات مفصلی را برایتان ارائه دهیم.

 

ثبت شرکت در اروپا

 

آیا با ثبت شرکت می‌توان در کشورهای اروپایی مقیم شد؟

 

سرمایه گذاری از طریق راه های مختلف مثل خرید ملک یا ثبت شرکت یکی از روش هایی است که با استفاده از آن می توانید پاسپورت کشورهای اروپایی را بگیرید و در آن جا به صورت دائم مقیم شوید، اما به هر حال همه اینها شرایط مخصوص به خودش را دارد. از طرفی اینکه در کدام کشور اروپایی باشید، اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که بلاخره رشد اقتصادی، نرخ تورم و موارد اینچنینی در کشورهای مختلف متفاوت است.

 

چرا کشورهای اروپایی از طریق ثبت شرکت مهاجر می پذیرند؟

 

 ثبت شرکت در اروپا یک روش رایج برای مهاجرت محسوب می شود. کشورهای مقصد اروپایی از این طریق سرمایه گذاران خارجی را مقیم می کنند؛ به صورتی که از سرمایه آن‌ ها استفاده می‌ کنند. یک بیزنس پلن تجاری جدید برای آنها به راه می‌اندازند و از این طریق مهاجرت صورت می گیرد.

 

برای ثبت شرکت در کشور اروپا چه شرایطی وجود دارد؟

 

ثبت شرکت در اروپا قوانین منحصر به فرد و مخصوص خودش را دارد.

شما اول از همه باید به دنبال مجوز تجارت بروید؛ یعنی باید یک مجوز برای تان صادر شود که نشان دهد اجازه دارید تا در کشور اروپایی که انتخاب کرده اید کسب و کار داشته باشید و به عنوان یک نیروی خارجی در آنجا فعالیت کنید. در اکثر کشورهای اروپایی چنین قانونی وجود دارد. اگر شما مجوز را بگیرید، دیگر نیاز به مجوز کار یا دیگر ویزا ها نیست.

یکی دیگر از شرایط این است که سرمایه اولیه را خودتان تعیین کنید. البته شرکتی که می خواهید ثبت کنید، سرمایه های متفاوتی دارد اما به هر حال خودتان تخمین بزنید و از قبل این سرمایه را آماده کنید و اثبات کنید که خودتان این سرمایه را دارید.

 همچنین باید به دنبال مدارک اثبات تمکن مالی هم بروید.

برای اینکه تمکن مالی اثبات شود، اول حساب می کنند که چقدر پول در حساب بانکی شما وجود دارد. سپس سود سهام شرکت یا سود سهام بورس را هم در نظر می گیرند.

یکی دیگر از شرایط ثبت شرکت در اروپا که اهمیت بسیار زیادی هم دارد، این است که شما به موقع مالیات را پرداخت کنید، زیرا کشورهای اروپایی تا حد زیادی به مالیات فکر می کنند و برعکس کشورهای عربی مانند عمان هستند و در نتیجه باید مطمئن شوند که شما در پرداخت مالیات تاخیر ندارید. اگر بتوانید این موضوع را اثبات کنید و گواهی عدم سوء پیشینه را هم ارائه دهید، شانس تان برای مهاجرت و ثبت شرکت در اروپا به بالاترین حد خود خواهد رسید.

 

ثبت شرکت در اروپا

 

 

چه مراحلی را باید برای ثبت شرکت پشت سر بگذاریم؟

 

 ثبت شرکت در اروپا مراحل مختلفی دارد که شامل موارد زیر است:

  • بعد از این اینکه تمام شرایط بالا را داشتید، به سراغ انتخاب نوع شرکت بروید.
  • سپس برایش اسمی مشخص کنید که متناسب با قوانین انتخاب نام در کشور اروپا باشد.
  • سپس طرح تجاری خود را از طریق یک مشاور آماده کنید.
  • به صورت آنلاین کارهای مربوط به ثبت شرکت را به انجام برسانید.
  • بعد به سراغ تنظیم اساسنامه شرکت بروید. یعنی سهم هر کدام از شریکان را مشخص کنید.
  • یک حساب بانکی باز کنید.
  • کد مالیاتی از اداره مالیات بگیرید.
  • کد بیمه از اداره بیمه بگیرید و بعد شروع به آغاز فعالیت خودتان کنید اما مهم ترین کاری که باید انجام دهید، این است که مالیات تان را به موقع پرداخت کنید.

 

کلام آخر  

 

ثبت شرکت در اروپا می‌ تواند یک راهکار بسیار عالی برای مهاجرت به کشور های اروپایی باشد. شما از این طریق می توانید وضعیت و رفاه خوبی را در کشور های اروپایی تجربه کنید و خیالتان راحت است که برای پیشرفت خودتان و فرزندان تان سرمایه‌گذاری کرده اید. اما به هر حال نیاز به اطلاعات بیشتر و جزئی تری هم دارید که سایت ما ویزا آتلانتیس در این زمینه به شما کمک ویژه ای خواهد کرد.

 

منبع : europa.eu