اخذ اقامت با تمکن مالی در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

 

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی چگونه است؟ با مهاجرت به اسپانیا از طریق اثبات تمکن مالی، می‌توانید همراه تمامی اعضای خانواده عازم این کشور شده و تنها پس از 5 سال، اقامت دائم اسپانیا و پس از 10 سال، شهروندی این کشور را اخذ نمایید.

فاکتورهای مورد نیاز جهت اقدام، گردش حساب نسبتا بالا، سند ملکی و عدم سابقه ریجکتی بوده و هزینه‌ها بسته به شرایط هر خانواده، متغیر است.

روش‌ های مختلفی برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته از جمله اسپانیا وجود دارد. یکی از این روش ها از طریق تمکن مالی است؛ یعنی شما می توانید اثبات کنید که سرمایه دار هستید تا این کشور به شما اقامت بدهد. در این مقاله به طور مفصل تر برایتان توضیح خواهیم داد که مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی چگونه است و  چطور می توانید این کار را انجام دهید. پس با ما همراه باشید تا در این باره توضیحاتی برای تان داشته باشیم.

منظور از ویزای تمکن مالی چیست؟

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی امکان پذیر است؛ یعنی شما از این طریق می‌ توانید ویزای تمکن مالی بگیرید. به این معنا که به اسپانیا وارد شوید و در آنجا اقامت کنید، بدون اینکه کار و شغل خاصی داشته باشید یا اینکه بخواهید در آنجا تحصیل کنید. در واقع شما فقط به ازای اینکه پولدار هستید و ثروتمند محسوب می شوید و سرمایه وارد این کشور می کنید، اجازه ورود به این کشور را دارید. پس باید اثبات کنید که از لحاظ مالی هرگز به کشور اسپانیا وابسته نیستید و خودتان می توانید شرایط عالی را برای خانواده فراهم کنید.

 

بیشتر بخوانید : راه های فوری و تضمینی برای مهاجرت به اسپانیا

 

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

 

چگونه باید باید ویزای تمکن مالی برای اسپانیا بگیریم؟

برای مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی نیاز به اخذ اقامت یا ویزای تمکن مالی دارید. باید اثبات کنید که شما از طریق سرمایه گذاری می توانید وارد این کشور شوید. راه های دیگر مثل خرید ملک وجود دارد اما به هر حال در همه اینها باید وضعیت مالی خوبی داشته باشید. در چنین حالتی مجبور به کار پیدا کردن یا شغل در کشور مقصد مثلا اسپانیا نخواهید بود.

برای ویزای تمکن مالی باید چه شرایطی داشته باشیم؟

برای مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی باید اثبات کنید که ماهانه درآمد مناسبی دارید.‌ اگر سرپرست خانواده هستید  حداقل باید دو هزار و پانصد یورو در ماه درآمد داشته باشید. اگه قرار است همسرتان را با خودتان همراه کنید، هم برای وجود او باید ۱۰۰۰ یورو به مبلغ درآمدتان اضافه شود. برای هر فرزند هم باید ۶۰۰ یورو به مبلغی که گفتیم اضافه کنید.

اما اینکه درآمد از کجاست و چگونه تامین می شود هم اهمیت دارد. درآمدهایی که معمولاً مورد قبول کشور اسپانیا واقع می‌ شود، شامل حقوق بازنشستگی و درآمدهای حاصل از اجاره املاک در کشور اسپانیا است. همچنین می توانید درآمد های حاصل از سود سهام، درآمدهای حاصل از سود سپرده بانکی و درآمدهای حاصل از کسب و کار را هم در این روش حساب کنید.

یکی دیگر از شرایطی که اهمیت دارد، این است که در حساب بانکی خود به اندازه کافی سپرده داشته باشید. مبلغ سپرده حداقل به ازای هر کدام از اعضای خانواده ۶۵۰۰ یورو باشد.

سومین و مهم ترین شرط برای مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی این است که اثبات کنید هیچگونه سابقه کیفری ندارید؛ یعنی باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشید. اگر در کشورهای دیگر اقامت دارید، حتما باید این گواهی را ارائه دهید.

 

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

 

اخذ اقامت تمکن مالی در اسپانیا چه مزایایی دارد؟

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی باید مزایایی به همراه داشته باشد تا شما مجاب به انجام این کار شوید. برخی از مزایای آن شامل موارد زیر می‌ شود:

  • شما حق زندگی و سکونت در کشور اسپانیا را پیدا می‌کنید‌
  • از لحاظ سفر هیچ محدودیتی ندارید و مانند زمانی که در کشور خودتان هستید، می توانید به کشورهای مختلف در حوزه شینگن سفر کنید.
  • برای اینکه بخواهید تجارت راه بیندازید، هیچ مشکلی وجود ندارد‌ اما هیچ اجباری برای داشتن شغل یا تجارت های مختلف در اسپانیا نیست.
  • خودتان می توانید کسب و کار داشته باشید و شرکت ثبت کنید.
  • در اروپا حساب بانکی داشته باشید که اینگونه کارت اعتباری بین المللی می گیرید و می توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تان را هم با خود همراه کنید؛ به شرطی که اثبات کنید هزینه های آنها را می پردازید.

کلام آخر

 اکنون متوجه شدید که مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی می تواند یک روش بسیار مناسب باشد. به شرطی که شما شرایط را دارا باشید و کشور اسپانیا هم مجاب شود که شما از لحاظ مالی وضعیت خوبی خواهید داشت و می توانید در این کشور زندگی کنید. سایت ما ویزااتلانتیس هم کمک می کند و اطلاعات ویژه تری را در اختیارتان قرار می دهد.

 

منبع : residencies.io