ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان

 

ثبت شرکت در عمان چقدر زمان میبرد؟ عمان یکی از مستقل‌ترین کشورهای عربی است که با داشتن اقتصاد پویا و رو به رشد و ارزش بالای ارز، گزینه‌ی بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری می‌باشد.

عدم پرداخت مالیات شخصی، واردات بدون عوارض، دسترسی به منابع طبیعی و ثبات سیاسی، از مزایای ثبت شرکت و اقامت در عمان می‌باشند.

پروسه کاری بین 2 الی 3 ماه زمان برده و هزینه‌ی ثبت 15.000 دلار آمریکا، همچنین هزینه اضافه شدن هر شریک، 3000دلار  می‌باشد. برای ثبت شرکت و اخذ اقامت در کشورهای فرانسه، اسپانیا، یونان، بلغارستان و … لطفا به سایت ویزا آتلانتیس مراجعه نموده و از راهنمایی های کارشناسان ما در این راه نهایت استفاده را بکنید.

راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور های متفاوت از جمله عمان وجود دارد. یکی از این راه ها ثبت شرکت است. اگر شما هم می خواهید به کشورهای عربی مهاجرت کنید و در آنجا وضع زندگی خوبی داشته باشید، این روش را فراموش نکنید. در این مقاله برایتان توضیح خواهیم داد که ثبت شرکت در عمان چگونه است و چطور از این طریق می‌ توانید مهاجرت کنید. پس ما را تا انتها همراهی کنید.

آیا ثبت شرکت در کشور عمان می تواند گزینه خوبی باشد؟

احتمالا شما هم کمی تردید دارید و نمی دانید که ثبت شرکت در عمان برایتان کار مناسبی است یا خیر. در حقیقت جریان تولید در کشور عمان یک جریان تازه کار است؛ یعنی عمان به تازگی شروع کرده که تولیدات خودش را آغاز کند و مستقل کار کند و خیلی هم به این موضوع تاکید دارد و به تقویت آن می‌ پردازد. البته شیوع کرونا خیلی از کشورها را عقب انداخت اما سرمایه‌گذاری‌ های خارجی وجود دارد که روی این جریان کار میکند.

بیشتر بخوانید : نحوه افتتاح حساب بانکی ارزی در اروپا

مثلاً کشورهای پیشرفته ای مانند انگلیس و آمریکا سرمایه‌گذاری‌ های زیادی روی این کشور انجام می دهند. هر چقدر که سرمایه‌گذاری‌ های آنها بیشتر باشد، وضعیت عمان بهبود پیدا می‌ کند. در نتیجه ثبت شرکت در عمان می تواند گزینه خوبی باشد. البته کشورهای رقیب هم باید مورد بررسی قرار بگیرند اما عمان می‌ تواند یکی از بهترین گزینه ها محسوب شود.

چگونه باید در کشور عمان ثبت شرکت داشته باشیم؟

در مورد ثبت شرکت، شما اول باید به عنوان یک سرمایه گذار یا شخص حقیقی و حقوقی در داخل و خارج از عمان برای ثبت شرکت اقدام کنید. اول باید از صحت نام پیشنهادی که ارائه دادید مطمئن شوید.

نام تجاری که برای ثبت شرکت انتخاب می‌ کنید، باید مورد تایید کشور عمان باشد. اگر ویژگی های زیر را داشته باشد، یعنی مورد تایید است:.

 • اول اینکه باید به زبان عربی باشد.
 • نامی که انتخاب می کنید، باید محتوای مرتبط با آداب و سنت عمومی کشور عمان را داشته باشد.
 • قبلا چنین نامی در وزارت تجارت و عمان با این عنوان نباید ثبت شده باشد.
 • اگر می خواهید که از کلمه عمان یا عمانی استفاده کنید، سرمایه شرکت یا موسسه شما باید پانصد هزار ریال عمانی یا حتی بیشتر باشد.
 • می‌ توانید از مکان های معروف، رودخانه ها، شهر های کشور های عربی استفاده کنید.
 • در نظر داشته باشید نام شخصیت های برجسته را نمی توانید استفاده کنید.

ثبت شرکت در عمان

از دیگر شرایطی که برای ثبت شرکت باید داشته باشید، شامل موارد زیر است:

 • اول این که سن شما باید ۱۸ سال به بالا باشد.
 • فقط باید اتباع عمانی و خلیج فارس باشید که حق ثبت شرکت انفرادی به شما بدهند.
 • باید یک نام تجاری برای شرکت خود رزرو کرده باشید.
 • یک کپی از پاسپورت شریک یا شریکانتان را هم باید ارائه دهید.
 • برای ثبت شرکت در عمان باید یک نسخه از قرارداد مربوط به تاسیس شرکت را ارائه دهید. این قرارداد باید امضای همه شرکا را داشته باشد.
 • سپس باید کپی کارت های مدنی شرکا را هم به همراه پاسپورت که در بالا اشاره کردیم، ارائه دهید.
 • بعد از همه مواردی که در بالا گفتیم، باید به سراغ مجوز بروید. معمولا اکثر شغل هایی که مربوط به ثبت شرکت هستند نیاز به مجوز شهرداری و پلیس سلطنتی در کشور عمان دارند اما بعضی شغل ها هم به مجوز رسمی نیاز دارند.
 • شرکت های مربوط به گل و گیاه، ماهی زنده، ماهیگیری، شرکت های تفریحی تجاری نیاز به مجوز رسمی دارند.

اگر هم تخصصی دارید و می خواهید از طریق آن ثبت شرکت انجام دهید، به عنوان مثال در حوزه تکنسین آزمایشگاه، رادیولوژی، فیزیوتراپی، پرستاری و داروسازی فعالیت کنید، باید مجوز از وزارت بهداشت داشته باشید.

کلام آخر

ثبت شرکت در عمان کار سختی نیست. موضوعی که باید به آن توجه کنید، تخصص و سرمایه‌تان برای ثبت شرکت در این کشور است.

در حقیقت‌ کشور عمان در بین کشورهای عربی جزو کشورهایی است که تازه شروع به پیشرفت کرده اما می تواند فرصت خوبی برای مهاجرت باشد. پس اگر قصد تاسیس شرکت در این کشور را دارید، حتماً اقدام کنید. سایت ما اتلانتیس هم در این زمینه می‌ تواند راهنمای بسیار خوبی برایتان باشد. اگر مقالات مختلف سایت ما را مطالعه کنید، راجع به مهاجرت به کشور های مختلف اطلاعات خوبی کسب می کنید.

منبع : omanportal.gov.om