اخذ اقامت با تمکن مالی در یونان

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی امکان پذیر است؟  با اثبات تمکن مالی به این کشور می‌توانید همراه با تمامی اعضای خانواده و حتی والدین خود به این کشور مهاجرت کنید و تنها پس از 5 سال، اقامت دائم و پس از 7 الی 10 سال شهروندی یونان را اخذ نمایید.

الزامی نیز به حضور در خاک کشور نمی‌باشد و هزینه‌ها بسته به شرایط هر خانواده، متغیر است.

این روزها طرفداران مهاجرت به کشور های دیگر افزایش پیدا کرده است‌. خیلی ها دوست دارند از طریق راه های مختلف به  کشور های متفاوت مهاجرت کنند. یکی از این کشور هایی که شاید برخلاف تصورتان طرفدار زیادی داشته باشد، یونان است. روش‌ های مختلفی هم برای مهاجرت به یونان وجود دارد که یکی از آنها از طریق تمکن مالی است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله در مورد مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی صحبت کنیم و اطلاعات مهمی را در اختیارتان قرار دهیم.

 

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

 

تعریفی از مهاجرت به یونان با تمکن مالی

اگر به دنبال مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی هستید و هنوز شک دارید، باید ببینید که روش درستی را انتخاب کردید یا نه. گرفتن اقامت یونان از طریق تمکن مالی یکی از آسان‌ترین راه ها محسوب می شود؛ یعنی شما نیاز به اثبات این ندارید که می‌ توانید در یک شغل استعداد داشته باشید یا مجبور به تحصیل از طریق راه‌ های مختلف هم نیستید. شما از این طریق می توانید به اندازه ۸ الی ۱۰ سال در این کشور اقامت دائم داشته باشید. در واقع وقتی که پاسپورت یونان را داشته باشید، امکان این را دارید تا بدون ویزا به ۱۸۶ کشور جهان سفر کنید. این یکی از بزرگترین مزیت های مهاجرت به یونان است.

اقامت به یونان چه مزیت هایی دارد؟

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی مزیت های بی شماری دارد. به گونه‌ای که خیلی از شما می توانید از این طریق به یونان مهاجرت کنید. از مزایای مختلف آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان این را دارید که به کشورهای حوزه شینگن رفت و آمد کنید، بدون اینکه مشکل و محدودیتی برایتان وجود داشته باشد.
 • قادر به این هستید که اقامت کشورهای اروپایی را بگیرید؛ در نتیجه شانس دریافت ویزا در کشور آمریکا انگلیس و کانادا برایتان بیشتر خواهد بود.
 • می‌ توانید تابعیت یونان را بعد از چند سال بگیرید.
 • قابلیت سرمایه‌گذاری در زمینه‌ های مختلف در کشور یونان را دارید.
 • می توانید در کشور آرام و با طبیعت زیبای یونان زندگی کنید.
 • بعد از مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی قابلیت این را دارید که افتتاح حساب داشته باشید و مسترکارت و ویزا کارت بگیرید.
 • خیلی راحت می‌ توانید اقامت خود را تمدید کنید و لازم نیست که به صورت دائمی در خاک یونان حضور داشته باشید.
 • قادر به این هستید در کشوری زندگی کنید که آب و هوای بسیار خوبی دارد.
 • امنیت یونان بسیار بالاست، شما هم از این قضیه بهرمند خواهید بود.
 • از پرداخت مالیات معاف می شوید.
 • فرهنگ ایرانیان و یونانیان بسیار نزدیک است که یکی از مزیت های مهاجرت به یونان محسوب می‌ شود.
 • کشور یونان برای زندگی هزینه سنگینی ندارد.
 • در کشور یونان از بیمه های معتبر بین المللی بهره مند خواهید بود.

 

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

 

چه شرایطی برای اثبات تمکن مالی در یونان مورد نیاز است؟

اگر می خواهید مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی داشته باشید؛ کاملا واضح است که باید اثبات کنید توانایی پرداخت هزینه ها را دارید.

 • برای انجام این کار باید مدارک و اسناد کافی را آماده کنید که نشان دهد شما نیاز به کار در کشور یونان ندارید و خودتان سرمایه دارید که هزینه زندگی خود و خانواده تان را پرداخت کنید.
 • حداقل مبلغی که برای شما در نظر می‌ گیرند، برای هزینه های ماهانه ۲۰۰۰ یورو است؛ اما اگر اعضای خانواده هم با شما همراه هستند؛ برای همسر ۴۰۰ یورو و به ازایِ هر فرزند باید ۳۰۰ یورو به این مبلغ اضافه گردد. در نتیجه از این طریق به دولت یونان ثابت می کنید که تمکن مالی دارید، بدون اینکه نیاز به داشتن شغل در این کشور داشته باشید.
 • حتی می‌ توانید در این کشور حساب باز کنید که موجودی اولیه آن ۲۵ هزار یورو باشد و در نتیجه زمانی که کارت اقامت یونان بگیرید، می توانید از وجه خود برداشت کنید.

کلام آخر

با همه اطلاعاتی که در این مقاله به دست آوردید، متوجه شدید  که مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی یک راه رایج و آسان می باشد؛ به شرطی که شما همه شرایط را داشته باشید و از لحاظ مالی اثبات کنید که توانایی پرداخت هزینه ها را دارید. در چنین حالتی می توانید از مزایای زندگی در کشور یونان بهره‌مند شوید و رفاه خود را روز به روز در این کشور بالا ببرید‌. با ویزاآتلانتیس آماده سفر و مهاجرت باشید.

 

منبع : greece-invest.com