خرید ملک در فرانسه

اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک در فرانسه  به ارزش حداقل 100.000 یورو، از آسان‌ترین راه‌های مهاجرت است که امکان اقامت دائم فرانسه و به دنبال آن شهروندی فرانسه و اخذ پاسپورت فرانسه پس از 5 سال، برای تمامی اعضای خانواده، وجود دارد.

 

 

خرید ملک در فرانسه

 

یکی از روش های سرمایه گذاری محبوب بین ایرانی ها، که در سال های اخیر بسیار رواج داشته است، خرید ملک در فرانسه می باشد. اما آیا اقامت دائم فرانسه از طریق خرید ملک در این کشور امکان پذیر است؟ آیا با سرمایه گذاری در این کشور امکان دریافت گذر نامه دوم آن را خواهید داشت؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش ها  تا پایان این مقاله با ویزاآتلانتیس همراه باشید.

 

همه چیز درباره فرانسه

فرانسه یکی از بهترین کشور های اروپایی است و سالانه مهاجران زیادی، از جمله بسیاری از هم وطنان ایرانی، این کشور را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب می کنند. کشور فرانسه یکی از زیباترین کشورهای اروپایی و عضو اتحادیه اروپا است. این کشور با داشتن مساحتی غالب بر 643 کیلومتر مربع مساحت، بزرگ ترین کشور اروپای غربی  و سومین کشور بزرگ قاره اروپا می باشد. فرانسه بیشتر از 69 میلیون نفر جمعیت دارد و پس از آلمان دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا است. شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه و اصلی ترین شهر این کشور است که یکی از برجسته ترین شهرهای جهان در زمینه مد و پوشاک، اقتصاد، مبادلات تجاری، فرهنگ و هنر، گردشگری، تحصیلات و علم است. مردم فرانسه به زبان فرانسوی تکلم می کنند. حدود 88 درصد از مردم این کشور پیرو دین مسیحی کاتولیک هستند و 12 درصد دیگر را مسلمانان، مسیحیان پروتستان و پیروان یهود تشکیل می دهند. یکی از نکات مثبت مردم فرانسه، برخلاف برخی کشورهای دیگر، این است که تمامی مردم با وجود تفاوت در نژاد و دین به یکدیگر احترام می گذارند.

فرانسه کشوری دموکراتیک و حکومت آن از نوع جمهوری است. قوه مقننه این کشور از دو بخش مجلس سنا و قانونگذاری تشکیل شده است. در این کشور انتخاب نمایندگان مجلس توسط مردم در دوره های 5 ساله انجام می شود.

مزایای خرید ملک و سرمایه گذاری در فرانسه

 

 • امکان دریافت ویزای نوع D فرانسه
 • امکان دریافت اقامت این کشور
 • امکان خرید بدون مهاجرت و حضور در فرانسه
 • امکان تحصیل اعضای خانواده در مدارس و مراکز آموزش عالی و دانشگاه های فرانسه
 • بهره مندی و استفاده از خدمات پزشکی و درمانی
 • دستیابی به کلیه حقوق شهروندی این کشور
 • امکان افتتاح حساب، دریافت وام و مستر کارت بین المللی
 • امکان ثبت شرکت و انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی
 • امکان اجاره دادن ملک خریداری شده
 • عدم نیاز به سابقه سفر های خارجی برای خرید ملک در فرانسه

 

شرایط و مدارک خرید ملک در فرانسه

اگر هدفتان برای خرید ملک در فرانسه، اخذ ویزای طلایی این کشور است بد نیست بدانید که در فرانسه، برخلاف سایر کشورها، صاحبان ملک به صورت خودکار حق اقامت دائم این کشور را دریافت نمی کنند. با خرید ملک در فرانسه می توان ویزای نوع D این کشور را دریافت کرد. ویزای تایپD  این کشور، یکساله و قابل تمدید است. در واقع با خرید خانه و زمین در این کشور اقامت موقت و قابل تمدید این کشور را می توان اخذ نمود. فرد خارجی صاحب ملک در فرانسه می تواند با خرید ملک  و دریافت کارت اقامت این کشور، از طریق ثبت شرکت و پرداخت مالیات به مدت 3 سال، برای دریافت حقوق شهروندی و دریافت پاسپورت درخواست دهد.

 

قیمت هر مترمربع خانه در شهر های این کشور بین 3800 یورو تا 5465 یورو متغیر است و بستگی به مرکز شهر یا خارج شهر بودن ملک مورد نظر دارد. اما خرید ملک در فرانسه از نظر ارزش ملک و هزینه دارای هیچ گونه محدودیتی نمی باشد. بهتر است بدانید که خریدار ملک باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. اما خرید ملک در این کشور از نظر متراژ دارای محدودیت است. به طور کلی بهتر است خانه و یا زمین مورد نظر به ازای صاحب ملک حداقل 14 مترمربع و برای همسر و سایر اعضای خانواده که زیر 18 سال سن دارند، هر یک حداقل 9 متر مربع مساحت داشته باشد.

 

مدارک لازم برای خرید ملک در فرانسه

 

 1. مدارک شناسایی شامل شناسنامه و پاسپورت
 2. پرینت گردش حساب و نامه تمکن مالی
 3. کپی سند ازدواج و عقد نامه و اثبات تک همسری
 4. نامه رسمی وکالت به وکیل فرانسوی
 5. اقرار نامه برای عدم نیاز به استخدام در شرکت های فرانسوی
 6. بیمه درمانی با پوشش بین المللی
 7. نامه عدم سوء پیشینه
 8. مدارک کاری مانند معرفی نامه کاری و جواز کسب
 9. کپی گذرنامه

 

 

سخن پایانی

در این مقاله با شرایط خرید خانه و مسکن در کشور فرانسه آشنا شدیم. با خرید ملک در این کشور، در همان ابتدا، اقامت دائمی فرانسه به شما داده نمی شود. ایتدا یک ویزای یکساله تایپ D دریافت خواهید کرد، بعد از آن و پس از یکسال کارت اقامت موقت قابل تمدید به مدت 5 سال دریافت وسپس اقامت دائم ده ساله به شما اعطا خواهد شد. همانطور که می دانید خرید ملک در کشور های خارجی کار آسانی نیست و شما به یک وکیل مجرب و آگاه در کنار خودتان نیاز دارید که با این مسیر آشنایی لازم را داشته باشد و شما را همراهی کند. در صورت تمایل و برای مشاوره با مشاوران و متخصان ویزاآتلانتیس با شماره تلفن 02188361003 تماس بگیرید.

منبع : www.french-property.com

 

این یک عنوان است

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

این یک عنوان است

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

این یک عنوان است

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.